Naci AĞBAL (Maliye Bakanı Müsteşarı)

Naci AĞBAL (Maliye Bakanı Müsteşarı)

 

Dernek Başkanımız Şakir Şahin bey’in başkanlığında Başkan yardımcıları Hakif Albayrak, İsmail Adın, Aslan Arslan, Hacı Aydın ve köyümüz Muhtarı Muhammet Aydın'dan oluşan heyet Ankara 'da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

Yeni dönemde Maliye Bakanlığı Müsteşarı görevine atanan Sayın Naci Ağbal Beyi makamında tebrik ziyaretinde bulunuldu. Bir saati aşkın bir süre yapılan görüşmede Köyümüzün şu anki durumu ve yapılan çalışmalarla ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.  Çok sıcak ve samimi bir havada geçen toplantı ile ilgili sitemize açıklamalarda bulunan başkan Şakir Şahin şunları aktardı. 

'' Öncelikle  Müsteşarımız Sayın Naci Ağbal Bey'e  çok kıymetli zamanlarını  bize ayırdığı için köyümüz adına çok  teşekkür ediyorum. Tüm köylülerimizi temsilen  dernek yönetimi ve köy muhtarımızı kabul etmeleri  ve görüşmemizde ortaya koymuş oldukları samimi  tutum ve davranışları takdire şayan olup bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Kendilerinden almış olduğumuz bu destek   sayesinde ne olursa olsun kendi insanımıza olan sevgi ve saygımız  bir o kadar daha artmıştır. 

Bizi kabul   esnasında yöremizin sorunlarını dinlemeleri ve bu konuda ortaya koyduğu çözüm önerileri bizi fazlasıyla mutlu etmiştir. Bir kez daha anlaşılıyor ki toplumumuzun Naci Bey  gibi kıymetli insanlara çok ihtiyacı vardır. Hangi düşünce ve görüşe sahip olursa olsun,  bizler kendilerinden tarifi mümkün olmayan manevi güç aldık.

Umuyorum ki bu görüşmemiz insanımıza büyük bir moral ve gelecek için sorunların üstesinden gelme cesareti vermiştir. Samimi ilgi ve alakalarından dolayı bir kez daha sizler aracılığıyla   teşekkür eder bulunmuş olduğu görevde vatana ve millete hayırlı hizmetler etmesini temenni ederim.''  Ziyaretle ilgili izlenimlerini bizlerle paylaşan köyümüz muhtarı sayın Muhammet Aydın Şunları aktardı.''Müsteşarımız Sayın Naci Ağbal bey'e Yoncalı Köyü adına teşekkür ediyorum. Gayet olumlu bir görüşme oldu. Kendilerini bu görevi nedeniyle tebrik ediyoruz. Allah bu hizmetlerinin devamını getirsin. Tabi bizim bu ziyaretimiz hem tebrik ziyareti hem de köyümüzde yapacağımız hizmetler için fikir ve desteklerini alma ziyaretidir.

Herkesin bildiği gibi köyümüzün Özellikle projeye alınmış dere ıslah projesi, Rize bağlantı yolunun kara yolu statüsüne alınması,  koyun gölünden köy merkezine gelen yolun asfaltlanması, sulama sorunları, Yıldız gölüne yol vurulması, Ağaçlandırma projesi, İspir bağlantı yolu önemli projelerimiz var. Bu projelerin gerçekleştirilmesi noktasında olumlu görüşmelerde bulunduk.

Kendilerinden aldığımız bu hava sayesinde amacımız olan köyümüze ve insanımıza hizmet noktasında güzel işler yapacağımıza olan inancımız oldukça artmıştır. Bir kez daha kendilerine teşekkür ediyorum.

 

(13.10.2009)

 

Yoncalı Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu

 

FOTOĞRAFLAR